Velká gratulace Filipu Rokošovi za mistrovství Evropy! Poslední vystoupení Davida Suchardy za Ortex

30.08.2016 09:42

(jb) Pražské mistrovství Evropy mládeže si v dobrém zapamatuje Filip Rokoš. Do turnaje nastupoval jako 110. ze 157 hráčů H12, náročným turnajem procházel dobře a po finiši 2,5/3 se s 5 body z devíti partií umístil na 57. místě! Úžasné je, že předčil všechny české soupeře včetně kompletní sestavy medailistů z březnového mistrovství republiky H12! Mistra republiky Tobiáše Krejčoka z BŠŠ Frýdek-Místek porazil ve třetím kole. Odveta mu tedy vyšla dokonale a potvrdil, že patří do české špičky. Výborný výsledek se projevil v jeho výkonu, který byl 1847 bodů, a z přírůstku na Elo 81,6 bodu.

Druhý náš hráč David Sucharda poznal sílu mistrovství Evropy H18 z druhé strany.  V prvních dvou kolech "nafasoval" dva FIDE mistry, porážky nebyly z hlediska výsledku neočekávané, avšak další dvě už byly citelné. V následujících 5 kolech David udělal 3 body, což znamenalo 103. místo a ratingovou ztrátu 80 bodů. Jakoby existoval zákon o zachování oddílového ratingu :-).

Vypadá to tak, že toto bylo poslední Davidovo vystoupení v barvách Ortexu, v řízení je jeho přestup do Jičína. Jeho působení v Ortexu se datuje od sezóny 2013/14, kdy za nás hrál Extraligu mládeže, v následující měl 100% účast na zápasech Extraligy mládeže a našeho áčka v krajské soutěži, to si zopakoval i v sezóně teď skončené, když v 1. lize mládeže získal na 1. - 2. šachovnici 8,5 bodu z 9! a 7,5 bodu z 10! na 1. šachovnici v krajské soutěži. Celkem v těchto hlavních soutěžích družstev sehrál 51 partií a docílil 33,5 bodu. Skvělý výsledek, děkujeme! Přejeme mu hodně úspěchů v další životní i šachové kariéře!