Krajský přebor škol

29.01.2011 19:17

Krajský přebor škol bývá napínavou soutěží; nezklamal ani letos. Ve dvou kategoriích rozhodovala o prvenství pomocná hodnocení - u ZŠ I. stupně to bylo hned první (zápasové body), u středních škol až sedmé (!) - zápasové body, vzájemný zápas a výsledky na 1. - 4. šachovnici v něm byly shodně, rozhodl lepší výsledek proti 3. v pořadí. Hrálo se nejen o poháry a medaile, ale o postupy na MČR, které získali první dva vítězové.

V nejmladších se odehrál očekávaný hradecký souboj mezi bronzovým medailistou z posledního MČR, ZŠ J. Gočára, a jejím rivalem ZŠ M. Horákové. Horákovci měli po celý turnaj navrch a do vzájemného souboje v posledním kole šli s dvoubodovým náskokem. To však nestačilo, vyrovnanější tým ZŠ Gočárova dokázal zvítězit 3:1, náskok soupeře smazat a vyhrát na zápasové body. Třetí díl jejich souboje se odehraje na MČR v Malenovicích. Na 3. místo se dostala ZŠ Železnická Jičín, když loňský a předloňský účastník MČR, ZŠ Trutnov 3 Náchodská, obsadil 4. místo.

V kategorii 6. - 9. třída zvítězilo Gymnázium Rychnov n/K., jehož velmi silná sestava předčila ZŠ K. V. Raise Lázně Bělohrad. Bělohrad měl excelentní první dvě šachovnice, to však na Rychnov nestačilo. S odstupem byla ZŠ Klicperova z Nového Bydžova a pak družstvo ZŠ Gočárova HK, jehož dolní polovina sestavy byla z žáků I. stupně.

V kategorii středních škol se o vítězství prala tři družstva, rozhodlo se ve vzájemných zápasech mezi nimi. Jak Gymnázium Hořice, tak Gymnázium J. K. Tyla z Hradce porazily Gymnázium Nový Bydžov a protože spolu hrály nerozhodně (na všech šachovnicích!?!), podělily se o postup. O pořadí mezi nimi pak rozhodlo vyšší vítězství Hořic na Novým Bydžovem.

Na závěr zbývá popřát všem postupujícím mnoho štěstí na mistrovstvích republiky!