Liga dorostu pokračovala 5. a 6. kolem. Ortex získal cenný bod.

28.11.2010 14:06

Naši získali bod přímo zlatý po remíze v prvním zápase s Lanškrounem! Vojta v repríze partie z Harrachova udržel mistra Čech Havelku za uzdě a remizoval, již před tím se blýskl na šestce malý Michal, překonal menší potíže a dostal se do výhody v jezdcové koncovce, tu však nehrál aktivně a soupeř se mu vysmekl - přesto cenný půlbod. Radost byla se dívat na velkého Michala, soupeře válcoval úžasně a získal celý bod. Pak však nevyužil všech možností Filip a prohrál, soupeřův tlak nevydržela Katka a prohrávali jsme 2:3. Vše záleželo na Šimonovi. Pozice nebyla růžová, ale Šimon začal kouzlit, napřed srovnal stav pěšců, pak získal dalšího a když mu soupeř ve věžovce umožnil věže vyměnit, udělat to a soupeř se vzdal! Tím byl stav srovnán na tři tři a co se mi zdálo jako snová možnost, se stalo!!! Jestli v Boru kouzlila Katka, dnes to byl Šimon! Měli jsme v ten moment 10 bodů a zápas s jasným favoritem před sebou.

Polička porazila Sokol 4,5:1,5 a protože patří k třem favoritům na postup do extraligy, mohli jsme jen doufat, že se nebude opakovat "kanár", kterého nám udělil Bydžov. V sestavě došlo ke změně, nastoupil Vadim a volno dostal Filip, kterému jela babička gratulovat k narozeninám - připojujeme se!
A kanár se neopakoval, nedlouho po zahájení přišel malý Michal, že vyhraje! A byla to pravda, soupeř skoro hodinu nechal na šachovnici stát pozici, ve které buď dostával mat nebo ztrácel dámu, nakonec ji vzdal. Na šesté se děly také hezké věci - Vadim využil soupeřovy nepřesnosti v zahájení a krásně ho semlel - vedeme nad Poličkou 2:0! Pak se však začalo dít nezbytné, převaha věková, elová, zkušenostní se začala ukazovat a přes tvrdý odpor jsme podlehli ve zbývajích partiích, nakonec jsme prohráli jen 2:4 a to považuji za úspěch.

V partiích jsme uhráli 5 bodů, z toho získal Blažek 1,5 bodu, Chvátil, Nekvinda a Kablukov 1 bod, Wagner 0,5, Skybová a Šolc vyšli bez bodu. Kablukov a Šolc hráli jednu partii.

Máme tedy 3 výhry, remízu a 2 porážky, to dává 10 bodů a velký důvod ke spokojenosti.

Gratuluji všem hráčům!

Zdraví Jiří Bielavský
 

Zpět

Vyhledávání

Autorem webových stránek je Dimus © 2010-2015