MR rapid: Anička Voříšková třetí, Lada Zelbová čtvrtá. Gratulujeme! Jediná medaile hráčů z KHŠS.

09.09.2018 23:05

(ku) Na MR mládeže v rapidu ve Žďáře nad Sázavou náš ŠK ORTEX reprezentovalo 6 hráčů a to velmi úspěšně.

Do kategorie D12 se probojovaly dvě naše hráčky. Byly nasazeny jako 7 a 9. Po dramatickém posledním kole se Anička Voříšková radovala z bronzové medaile před Ladou Zelbovou. Anička potřebovala vyhrát a byla by první. Nepodařilo se a tak ji remíza dávala naději na medaili. Lada musela za každou cenu vyhrát, aby měla naději na medaili. To splnila a čekala na ostatní výsledky. Štěstěna zamíchala ale karty tak, že s Fárkovou měly nakonec 6,5 bodu. Rozhodlo mezi nimi 0,5 bodu pomocného hodnocení. Fárkové skončila druhá, Anička Voříškové třetí a na Ladu Zelbovou zbyla neoblíbená brambora. Sluší se poznamenat, že vítězkou se stala Tereza Šulcová, která před několika lety se šachy začínala v našem klubu.

Kategorii H10 reprezentoval Lukáš Zelba, nasazený jako 13. První 4 partie sehrál brilantně, 3 body. Jediný ze všech remizoval s vítězem Brožkem a uhrál remis i s bronzovým Juhaňákem. Slabší chvilku si vybral s Presslerem a zejména Veverkou. V neděli sice finišoval, ale to stačilo už jen na konečné 9. místo.

OPEN hrál pan Voříšek, Reschel a Levitner, který byl 1. náhradník do mistrovského turnaje H10.
Pan Voříšek skončil v OPENu celkově na 4. místě! a mezi tzv. "saláty s ELO do 1499" dle jeho dcery Aničky byl 1.!
Honza Reschel překvapil a byl 14. Nasazení vylepšil o 8 pořadí.
Matěj Levitner se neztratil a potvrdil své nasazení.

Turnaj byl dobře zorganizovaný, ubytování pěkné. Hráči mi dělali radost. Modelová železnice v Kulturním domě ve Žďáře byla úžasná. Všem se velmi líbila.

J. Kuta, předseda ŠK ORTEX

Pět nejlepších dívek v kategorii D12. Zleva dlouho vedoucí a nakonec pátá Třeasáková, čtvrtá Lada,
 v tradičním kloboučku bronzová Anička, stříbrná Farková a zlatá Šulcová.