Reportáž p. Bielavského z Harrachova

02.11.2011 19:44

Dobrý den!

Právě skončené mistrovství Čech kategorií HD12-16 bylo pro náš oddíl bezesporu vrcholem sezóny jednotlivců, protože se ho účastnilo 8 nejlepších hráčů oddílu, chyběl jen Tomáš Ptáček, který je na zájezdu v Americe. Na mistrovství republiky už bude naše zastoupení podstatně skromnější ...
Napřed něco o pobytu. Výpravu skvěle zajistily paní Chvátilová a Kabluková, bydleli jsme v penzionu Ferda 300 metrů od hrací místnosti s krásným výhledem na můstky na Čertově hoře. S námi byli ještě Petra Tobišková, Honza Nosek a čtveřice Bydžováků. Vše bylo OK, jestli byl nějaký vzruch, tak se o něj staraly hlavně naše H12, občas jim pomáhali ostatní, ale podařilo se vše udržet v normě. Po stránce pobytu a stravování jsme byli naprosto spokojeni, velký rozdíl proti loňsku, kdy jsme bydleli ve Sporthotelu na Rýžovišti! Ještě jednou děkuji oběma pečovatelkám za to, jak se o nás všechny staraly!!!

Hlavní byly samozřejmě turnaje, ale měli jsme mnoho vedlejší činnosti. Hned první vycházka vedla na Čertovu horu a do jisté míry předurčila další mimošachový program. Při hrách "Poplach!", šiškové válce (cílem jsem byl já osobně, ale přežil jsem :-), zdolání bubnu mamutího můstku a koulení sudů se Albertovi podařilo ztratit peněženku s pětistovkou. Hned večer ji malá skupina hledala, ale marně. Pak bylo dvojkolo, pak pršelo a až ve čtvrtek byla vycházka přes Mumlavský vodopád a Rýžoviště zase na Čertovu horu. Menší část propátrávala lesy, kde jsme hráli poplach, druhá šla po stopách prvního výletu a byla úspěšná! Dusík si peněženku sám našel!
Čertova hora byla inspirátorkou další soutěže "Výstup na Čertovu horu". Tu stvořily slečny Johanka (Chvátilová) a Kristýnka nakreslením na kartonovou krabici. Vybavily ji porosty, zvěří, ptactvem, lanovkou a hlavně výškovými tábory s označením 0,5 - 1 - 1,5 ..., vrchol byl šestka. Za zdolání byla vypsána tajná prémie. Lezci symbolizovaní lístečky nebo věrnými podobami z plastelíny se vydávali na výstup z basic campu podle toho, jak se v turnaji dařilo. Už v pátek byl vrchol dobyt! Zasloužil se o to sólovým výstupem horolezec Vojta. Po trase ho podporoval Vadim, ten však zůstal v pětkovém táboře, kam překvapivě vyšplhal také Michal.
Kristýnka a Johanka secvičili roztleskávačskou sestavu i s písničkou. Je úžasná, jestli ji nemáme na videu, měli bychom děvčata speciálně natočit! Chtěli ji předvést na fotbalovém turnaji, kam jsme se také přihlásili, ale naši (!) hráči o to nestáli. Škoda. Snad proto jsme vyhráli jen jediné utkání. ale nevadí.
Též se hrál tradiční Bang! Stejně tradiční nakupování, podle mne spíš utrácení, bylo tentokráte dost oslabeno, zjevně velmi chutnou kuchyní našich kuchařek.
Neúspěch na fotbale naši napravili v řešitelské soutěži, kterou penzion Ferda zcela opanoval. Jako nejlepší byli vyhlášeni Vojta, Nosek a Vadim, měl být i Šimon. Ale diagramy vyřešili všichni! Ceny nebyly žádné, vůbec celý šampionát se nesl ve znamení snižování výdajů, což se ukázalo i na závěrečném hodnocení, kde místo obvyklých šesti vyhlásili jen medailisty. Kam startovné šlo, toť otázka?

A teď k šachové části: velmi dobře si vedl Vojta. Ač hrál o věkovou kategorii výše v H14, neustále patřil k čelu turnaje a měl dokonce šanci na medaili. Šesté místo znamená, že si vybojoval postup na MR v H14, přičemž už od jara má postup v H12. Sehrál velmi pěkné partie.
Druhým úspěšným je jistě Vadim. Na svém prvním "velkém" turnaji hrál Open B, silou neustupujícímu kategorii H14, a ukázal se jako tvrdý oříšek pro borce s elem o 300 - 400 vyšším! Zisk 5 bodů je krásný a přinese mu pořádný vzestup v elo ratingu.
Třetí spokojený bude Michal, nakonec uhrál pěkných 5 bodů. Na první turnaj tohoto typu skvělé! Možná i Katka je spokojená, asi si udělala harrachovský rekord, i když hrála v HD16 jako mladší ročník.
K méně spokojeným budou patřit Šimon a Filip. Oba čekali jistě více, což je možná sráželo. Novici byli Kristýna a Albert, oba bojovali, jak se dalo. Příště budou zkušenější, předpoklady oba mají dobré.

Hráči byli instruováni, aby si své partie přehráli a zapsali do turnajové databáze ve formátu pgn. Databázi mi mají poslat mailem. Náhradní řešení je zapsat partie anglickou notací v poznámkovém bloku a poslat mi je s patřičnými údaji (celé jméno soupeře, jeho elo, kolo turnaje, výsledek, datum partie). Prosím rodiče, aby jim to připomenuli. Netýká se partií, uvedených v turnajovém bulletinu, který všichni dostávali. Ty si hráči mají jen sami rozebrat.

Zpět

Vyhledávání

Autorem webových stránek je Dimus © 2010-2015