Tomáš Ptáček hrál na MČR v blesku

27.12.2013 19:30

(rš) O předvánoční sobotě 21.12.2013 bylo v Brně odehráno MČR mužů, žen a mládeže v bleskové hře, kterého se z našeho klubu účastnil pouze Tomáš Ptáček v turnaji mládeže do 18 let. 

Krajskou nominaci získal díky svému nejlepšímu umístění v této kategorii na tradičním Velikonočním bleskovém turnaji v Hostinném, jenž byl současně krajským přeborem pro rok 2013. 

Vstup do turnaje měl Tomáš velmi dobrý, když po 5. kole (z celkem třinácti) obsazoval 8. pozici z 38 účastníků (nasazení dle ratingu FIDE pro blesk jej pasovalo na 29. příčku). Poté jej však série tří porážek odsunula do třetí desítky startovního pole, kde své učinkování v soutěži na celkově 24. místě i zakončil. Přesto si připsal slušnou porci bodů do žebříčku této kategorie. 

Turnaj ovládl dobře známý Martin Blahynka, kterého jsme měli možnost nedávno přivítat i v naší hrací místnosti na počátku prosince v rámci extraligového souboje s Durasem Brno. Zde se oba zmiňovaní borci rozešli od partie na první šachovnici s remízou. 

Turnaj mužů přes počáteční zaváhání zvládl nakonec vítězně David Navara, turnaj žen pak Martina Marečková z Pandy Rychnov n. Kn. 

Z celého turnaje pořídila hodinový pořad i Česká televize, odkaz zde

Výsledky zde

Zpět

Vyhledávání

Autorem webových stránek je Dimus © 2010-2015